ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА РУХОМОГО МАЙНА

Під рухомим майном юридично маються на увазі окремі матеріальні об’єкти або їх комплекси, які можна переміщати в просторі без нанесення їм непоправної шкоди. Оцінка вартості рухомого майна, на відміну від аналогічних процедур з нерухомістю, на практиці вимагає дещо менше зусиль від експерта. Пояснюється це тим, що якщо практично кожен об’єкт нерухомості унікальний, то рухоме майно найчастіше є продуктом серійного виробництва, вартість якого заздалегідь відома, хоча при цьому необхідно правильно враховувати такі параметри майна як загальний стан, дотримання умов зберігання і т.д.

Оцінка рухомого майна потрібно фізичним і юридичним особам при виникненні багатьох правових ситуацій. Ось – найбільш типові з них:

  • Визначення достовірної вартості об’єкта перед укладанням договору купівлі-продажу (може ініціюватися як продавцем, так і покупцем).
  • Оформлення дарчої на майно у нотаріуса.
  • Незгода однієї зі сторін з розміром орендної плати.
  • Оцінка обладнання транспортних засобів та іншого майна перед оформленням страхового поліса.
  • Необхідність постановки об’єкта на баланс.
  • Продаж з яких-небудь причин державного майна.
  • Виникнення різних судових спорів (розділ майна, завдані збитки та ін.).
  • Для прийняття правильного управлінського рішення.

Результатом проведення таких експертних процедур служить звіт про оцінку рухомого майна, в якому міститься вся інформація про досліджених об’єктах, яка була потрібна замовнику при оформленні договору на оціночні послуги (фактична вартість, справедлива ціна, прогнозована ціна реалізації і ряд інших.). Даний документ є офіційним, тобто його можна подавати на розгляд до судових і податкові інстанції або пред’являти в банківські структури при оформленні кредиту під заставу майна.

Природно, найважливіший для замовника параметр якості проведення подібної експертизи поряд з оперативністю і роботи в рамках закону – неупередженість: наприклад, завищена оцінка транспортного засобу може лестити його власнику, однак при цьому серйозно затягує процес реалізації авто на вторинному ринку.

Якщо говорити про поширених об’єктах рухомого майна, для яких замовляється незалежна оцінна експертиза, то це може бути меблі, професійний інвентар, партія товару на складі і інші цінні речі (за винятком коштовностей, а також предметів антикваріату і мистецтва – їх оцінюють інші фахівці). Однак найпоширенішою послугою в даній області вже багато років залишається оцінка вартості транспортного засобу і спеціального устаткування.

Оцінка машин і обладнання

Оцінка колісних транспортних засобів вельми популярна для Києва і Київської області послуга: дуже часто машина становить найцінніше майно фізичної особи, яка стає предметом судових спорів або пропонується в заставу для отримання кредиту. Ще однією причиною затребуваності оцінки саме для транспорту – досить часта його ротація: машини застарівають і зношуються, тому часто власник воліє продати авто, доповісти свої кошти і придбати нове, але перед цим йому необхідна професійна оцінка вартості машини щоб не продешевити, але і не затягувати з процедурою продажу. І, нарешті, ще одна причина, добре відома будь-якому автовласникові – заниження вартості машини страховими оцінювачами в разі аварії або викрадення.

Експертна оцінка машин – процедура набагато складніша, ніж аналогічні роботи для інших форм рухомого майна: ринкова (продажна) вартість авто залежить від безлічі факторів і дві однакові моделі з одного тиражу вже через кілька місяців експлуатації можуть мати величезну різницю в ціні. Тому краще буде, якщо ринкова оцінка машини буде визначатися професіоналом: тільки так ви зможете дізнатися її справжню вартість на даний момент з урахуванням всіх нюансів. Разом з тим, варто зазначити, що вартість послуг з оцінки автотранспорту залишається матеріально доступною, якщо врахувати можливі серйозні втрати при продажу її за зниженою ціною. Обслуговування транспорту навіть у законсервованому стані залишається досить дорогим, тому не варто зберігати бездіяльну машину роками в гаражі – просто замовте її оцінку і продайте максимально вигідно для себе.

Оцінка обладнання може знадобитися при багатьох ситуаціях: наприклад, в разі купівлі-продажу підприємства, оголошення заводу або фабрики банкрутом, накладення на компанію штрафних санкцій та ін. Результатом такої роботи є максимально точний розрахунок реальної вартості верстата або автомата на даний момент. Природно, оцінка вартості обладнання здійснюється з урахуванням безлічі факторів: ситуації на ринку, зносу, правильності зберігання і експлуатації, ступеня застарілості і т.п.

Найчастіше замовника експертизи цікавить оцінка ринкової вартості об’єктів. За цим поняттям мається на увазі ціна, за яку даний предмет обладнання м

ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА РУХОМОГО МАЙНА
Догори
Портібна консультація?Замовте зворотній дзвінок, щоб отримати консультацію з будь-якої нашої послуги або питання

Наші телефони:
+380 (50) 469 55 45,  +380 (44) 469 55 45

або введіть ваш телефон і e-mail, і ми зв'яжемося з Вами